„Piwnica” – mój autorski debiut z dreszczykiem.

Piwnica_coverCzekając na „Mgły przeszłości” sięgnąłem do mojej wirtualnej szuflady, jaką jest katalog z tekstami i postanowiłem dzisiaj podzielić się z Wami opowiadaniem sprzed kilkunastu lat, które powstało zaraz po moim powrocie z praktyk studenckich na zamku w Malborku.

Tekst został opublikowany w magazynie „Science Fiction” (nr 1 (46) z 2005 roku) i był moim debiutem literackim. Czytając go, zapoznacie się z pierwowzorem postaci Tadeusza Siekierskiego i będziecie mogli wyobrazić sobie, jak wielkie wrażenie zrobił na mnie zamek, skoro zaraz po praktykach postanowiłęm napisać tę historię.

Wiąże się z nią wesoła anegdota: mój znajomy, nazwijmy go B.J., kierownik pracowni konserwatorskiej na zamku, którego alter ego występuje w opowiadaniu, nietuzinkowy człowiek o olbrzymiej wiedzy i pasji, był (a mam nadzieję, że nadal jest) miłośnikiem fantastyki. B.J., często pracując na zamku do późnego wieczora, zwykł nocować w pracowni konserwatorskiej w małym domku na zamku wysokim. Wyobraźcie sobie klimat spędzenia nocy pośród krzyżackich duchów… Kiedy moje opowiadanie ukazało się drukiem, kupiłem dodatkowy egzemplarz i pojechałem do Malborka, wręczyć go B.J. Po kilku dniach zadzwoniłem, pytając o wrażenia. Oto, co mi odpowiedział:

– Nie dawaj mi więcej takich rzeczy do czytania. Postanowiłem poczytać sobie przed snem, a noc spędzałem na zamku. Człowieku, do rana nie mogłem zasnąć i cały następny dzień chodziłem niewyspany!

Myślę, że te słowa powinny służyć za najlepszą rekomendację. Zapraszam do lektury.

Piwnica

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s