O mnie

14519763_584124311771766_9015292635428686434_n

Cezary Czyżewski

Rocznik 1975. Bydgoszczanin. Z zawodu konserwator zabytków, obecnie żeglarz. Gdy nie żegluję po morzu, piszę. W przeszłości publikowałem opowiadania w starym „Science Fiction” (opowiadania „Pieśń Pożegnalna” i „Piwnica”) i na portalach internetowych (Valkiria, Nowa Gildia, Terra Fantastica i kilka innych). Teraz próbuję dłuższych form.

Na morzu można spotkać mnie głównie na Bałtyku, ale bywam też, zwłaszcza ostatnio, na Północnym i Śródziemnym. Na śródlądziu bywam w Funce w Borach Tucholskich oraz na Mazurach, gdzie prowadzę obozy i szkolę młode pokolenia żeglarzy.

Fantastykę odkryłem jako nastolatek, najpierw zaczynając od klasycznego SF, potem poznając Tolkiena, Ursulę Le Guinn i innych klasyków. Moimi ulubionymi pisarzami są Glen Cook i – nieżyjący już – mistrz epickiej fantasy, David Gemmel. „Grę o Tron” uważam za przeciętną, przereklamowaną i za długą.

Sporo lat grałem w RPG i jeździłem na dziesiątki konwentów. Do dzisiaj, gdzieś w szafie mam worek z około sześćdziesięcioma identyfikatorami z konwentów z całej Polski. Gdy przyszedł czas, by wreszcie spowaznieć nieco i wydorośleć, zostawiłem fandom, wciąż pozostając wiernym fantastyce. Po kilku latach spędzonych w Irlandii, wróciłem do Polski i odpowiedziałem sobie (może trochę późno) na to najważniejsze pytanie: „Co chcę robić w życiu?” I zacząłem żeglować na poważnie. A gdy po żeglowaniu zostaje mi nieco czasu wolnego, staram się pisać.

RÓŻA.png

Reklamy